YABANCI DİL EĞİTİMİ

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Akant Kids

Özel Akant Eğitim Kurumlarında İngilizce ders olarak değil, hayatın doğal akışı içinde öğretilir. Okul öncesinde ilk amacımız; çocuklarımızın İngilizce dilini keyifle öğrenmesini sağlamak, öğrencilerimizde, bir dil daha öğrenmeye ihtiyaç uyandırmak ve bunu günlük hayatta kullanmalarını sağlamaktadır. İngilizce öğretmenlerimiz, sınıf öğretmenimizin anlattığı konuları takip ederek, disiplinler arası geçiş sisteminin gerekliliğini yerine getirmekte ve konuları İngilizce olarak öğrencilerimize doğal bir ortamda aktarmaktadır.

Okul öncesinde, İngilizce eğitimimiz, yaş seviyesine uygun oyunlar, şarkılar, drama çalışmaları, interaktif programlar eşliğinde uygulanırken; yemek saatlerimiz, teneffüslerimiz, okul dışı gezilerimiz ve daha birçok ders dışı aktivitelerimiz İngilizce öğretmenlerimiz eşliğinde gerçekleşmektedir.

s

3 yaş İngilizce programı 4-5 ve 6 yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir. Henüz 24 ayını doldurmuş olan öğrencilerimizin anadili gelişimi hızla devam ettiğinden İngilizce öğrenimi için her gün 1 etkinlik saati bulunmaktadır. Bu etkinlik saatlerinde yaş grubuna yönelik aktivitelerle (şarkı-oyun-drama vb.) çocuklarda yabancı dil farkındalığı, kulak dolgunluğu kazanımı ve basit düzeyde kelime dağarcığı öğrenimi hedeflenmektedir. Tam zamanlı İngilizce eğitimi 4 yaş gruplarında aktif olarak başlamaktadır.

 

·