BİZDEN HABERLER

haber
Sevdiklerimizi mutlu etmek için neler yaparız?

Herşey önce sevmekle başlar dedik ve tüm öğrencilerimizle sevgi üzerine beyin fırtınaları yaptık, birbirimize farklı yollarla sevgimizi ifade ettik. "Sevdiklerimizi mutlu etmek için neler yaparız?" konulu drama etkinlikleri yaptıktan sonra 14 şubat Dünya Sevgi Gününde oyunlarla şarkılarla Sevgi Partimizi yaptık bol bol eğlendik.

haber
OKUL-AİLE BİR ARADA FIDIKKIRAN BALESİ

Öğrencilerimiz, Ayın Ünlüsü uygulamasında bu ay "Pyotr Ilyich Tschaikovsky"yi tanırken Devlet Opera -Balesinde sahnelenenen bu önemli sanatçının eseri olan "Fındıkkıran Balesi"ni, sınıf öğretmenleri, bale öğretmenleri ve aileleri eşliğinde izlemeye giderek keyifli bir haftasonu geçirdiler.Aynı zamanda bale izlemenin kurallarını öğrenirken böyle bir sahne gösterisinin tadını çıkarmayı da ihmal etmediler.

haber
MESLEK ATÖLYESİNE GEZİ

Meslekler konusu işlenirken Akant'ın minikleri Meslek atölyesine gidip orada tüm meslekleri deneyimleyerek, ne olmak istediklerine karar verdiler. Kimisi ise hayalindeki mesleği deneyimleme fırsatı buldu. Böylelikle çocuklarımızla sınıflarda işlenen konuları tecrübe ederek daha verimli öğrenme süreçlerini tamamlamış olduk.

haber
SINIFLARDA YOĞUNLAŞTIRLIMIŞ İNGİLİZCE

Sınıflarda bir tanesi İngilizce öğretmeni olacak şekilde 2 öğretmen ile eğlenceli Bilingual etkinlikler sürüyor. 4-6 yaş gruplarımızın tamamı tüm etkinliklerini hem anadilinde hem de İngilizce olarak uygulamaya devam ediyorlar.

haber
AKANTKIDS AİLESİ BARIŞ İÇİN ELELE

Okul olarak Yaşayan Değerler Eğitim Programı kapsamında oluşturduğumuz "Barış için Elele" panomuzda; zeytin ağaçlarının dallarına konan ve uçan güvercinler çocuklarımızla birlikte öğretmenleri tarafından hazırlanıp, daha sonra her zeytin yaprağına yazmak üzere çocuklarımızdan, her barış güvercinin için de velilerimizden barışla ilgili görüşlerini aldık.

haber
KOZMETİK FABRİKASI GEZİSİ

Hazırlık grubu öğrencilerimiz, GEMS etkinlikleri kapsamında Özlika Kozmetik ürün fabrikasına geziye giderek günlük hayatta sık sık gördükleri kremlerin nasıl yapıldığını hem gözlemlediler, hem de kendileri de laboratuar ortamında gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra birer krem yaparak evlerine götürdüler..

haber
AKANTLI MİNİKLERİN ÇEVRE DUYARLILIĞI

Öğrencilerimiz Değerler Eğitimi 'sorumluluk' konusu kapsamında çevremize karşı sorumluluklarımızı işlerken yaptıkları proje çalışması için okulumuzun çevresindeki parklara giderek çevrelerini temizlediler. Ayrıca çevrelerinde gördükleri kişileri de çevremize karşı sorumluluklarımız hakkında bilgilendirdiler.

haber
Çizgilerin Diyarından Mızıkacılar

Öğrencilerimiz Black Light tekniği ile hazırlanmış, karakterlerin kuklalardan ve fosforlu çizgilerden oluştuğu bir tiyatro sahnesinde "Bremen Mızıkacıları" oyununu izlemeye gittiler. Sahnenin karanlık olması ilgilerini çekerken, sahnede hareket halindeki ışıklar ve fosforlu karakterler sayesinde çok keyifli dakikalar geçiren çocuklarımız dönmeden önce kendileri de bir sahne pozu vermeyi ihmal etmediler. .
haber
Akantlı Aile Katılımları

Öğrencilerimiz kadar okulda onların aileleri de iyi vakit geçiriyor ve çocuklarımızın eğitim süreçlerine katkıda bulunuyorlar. Gerek mesleklerini tanıtarak, gerek bir mutfak aktivitesi ile, gerek spor yaptırarak ve bunun gibi birçok etkinliklerle programımıza dahil olan ailelerimize teşekkür ediyoruz. .
haber
10 KASIM

ÇOCUKLARIMIZLA ATATÜRK'Ü ANMA HAFTASINDA ÖNCELİKLE ATAMIZIN ANTALYA'YA GELDİĞİ ZAMANLARDA KALDIĞI EVİNİ ZİYARET EDEREK ANILARINA TANIKLIK ETTİK. HAFTA BOYUNCA YASPTIĞIMIZ ETKİNLİKLERLE SINIFLARIMIZI VE OKULUMUZU SÜSLEYEREK VE SON OLARAK DA ANMA TÖRENİMİZDE ÖĞRENDİĞİMİZ ŞARKILARI VE ŞİİRLERİ SÖYLEYEDİK . "UNUTMADIK, İZİNDEYİZ ATAM" MESAJIYLA TÖRENİMİZİ SONLANDIRDIK.
haber
TURŞU

KIŞ HAZIRLIKLARI BAŞLADI. MİNİKLERİMİZ DE MUTFAKTA AŞÇILIĞA SOYUNUP, KÜÇÜK ELLERİYLE KENDİ TURŞULARINI KURDULAR. BU TURŞULARI EVE GÖTÜREREK KIŞ BOYUNCA AİLELERİYLE BİRLİKTE YİYECEKLER. ŞİMDİDEN AFİYET OLSUN.